Krediet aanvragen

Aan de kredietverlening bij kredietunies zijn, evenals bij de banken, voorwaarden verbonden en ook kredietunies vragen zekerheden. Het verschil met de banken is echter dat kredietunies bij het beoordelen van een kredietaanvraag vooral eerst kijken naar de ondernemer en de kansen van zijn/haar bedrijf i.p.v. naar ratio’s en zekerheden. Het aanvraagproces voor een krediet verloopt vlot en efficiënt omdat kredietvragers te maken hebben met ondernemers die thuis zijn in het bedrijfsleven, de sector of de regio.

Een kredietaanvraag kan bij kredietunies worden ingediend veelal onder de volgende voorwaarden:

  • bestaand MKB bedrijf met bewezen goed ondernemerschap
  • financiering bedoeld voor activiteiten van de onderneming, werkkapitaal, productiemiddelen
  • financiering levert nieuwe werkgelegenheid op c.q. bestaande blijft behouden
  • aanvraag bedraagt maximaal € 250.000,–
  • deelneming c.q. deelfinanciering is bespreekbaar
  • een degelijk ondernemingsplan en een cash flow prognose, bij voorkeur opgesteld samen met een accountant
  • gevestigd in de regio, c.q. lid van een sectorale bedrijfsvereniging

Niet in aanmerking voor financiering komen meestal:

  • Verliesfinanciering
  • Onroerend goed
  • Levende have

Een kredietvrager bij een kredietunie wordt nadat zijn of haar aanvraag positief is beoordeeld, lid van de kredietunie. Daartoe moet de kredietnemer minimaal entree fee (lidmaatschapsgeld) betalen variërend van € 500,- tot  € 1000,-. Daarmee krijgt de kredietnemer ook stemrecht in de Algemene Ledenvergadering.

Voor de kredietnemers zal een rente gelden die 4 tot 6 procent hoger is dan de rente die de kredietgevers ontvangen. Het verschil dient voor de voorzieningen voor kredietrisico’s, rentevergoedingen aan de obligatiehouders en de operationele kosten van de kredietunie. Omdat iedere kredietunie met veel vrijwilligers werkt, kunnen de kosten laag worden gehouden. Het positieve resultaat aan het einde van het jaar staat ter beschikking van de Algemene Ledenvergadering. Deze kan besluiten dat kredietnemers een deel van de betaalde rente terug krijgen.

Voor kredietaanvragen in gebieden of sectoren, waar nog geen kredietunie actief is, kan Kredietunie Nederland proberen toch een financiering tot stand te brengen via haar uitgebreide netwerk met banken, crowdfunding platforms,informal investors of andere ondernemers met spaargeld. Neem daartoe contact op via www.dekredietunie.nl/contact/ of info@dekredietunie.nl, of met onze bestuursadviseur Kredietanalyse en Kredietbeheer, de heer Charles Jansen charlesjansen@planet.nl .

Op www.dekredietunie.nl/leden/verstrekte-kredieten kunt u een indruk krijgen van welke kredieten door kredietunies worden verstrekt.

De volgende kredietunies zijn actief in Nederland, sommige verstrekken al krediet:

Amsterdam Kredietunie Stad Amsterdam http://kredietunie.amsterdam/ 
Noord-Limburg MKB Kredietunie Limburg http://www.mkbkredietunie.nl/ 
Tilburg en omgeving Kredietunie Regio Tilburg http://de-krt.nl/ 
Breda en omstreken Kredietunie Breda e.o. http://www.kredietuniebreda.nl/ 
Delfzijl en omstreken Kredietunie Eemsregio http://www.kredietunie-eemsregio.nl/ 
Enschede en omstreken Kredietunie Enschede e.o. http://www.kredietunie-enschede.nl/ 
Winterswijk en omgeving Naoberkrediet https://www.naoberkrediet.nl/ 
Haarlemmermeer Kredietunie Haarlemmermeer http://www.kredietuniehaarlemmermeer.com/ 
Noord Veluwe COP Veluwe http://www.copveluwe.nl/
Stad Groningen en omgeving Kredietunie Groningen http://www.kredietuniegroningen.nl/ 
Bergschenhoek, Lansingerland e.o. Kredietunie Oostland http://www.kredietunieoostland.nl/ 
Binnenvaartschippers Binnenvaart Kredietunie Nederland http://www.binnenvaartkredietunie.nl/ 
Zwolle en omgeving Kredietunie Zwolle http://www.kredietuniezwolle.nl/ 
Westland Kredietunie Westland http://www.kredietunieregiowestland.nl/ 
Zaanstad Kredietunie Zaanstad-NH http://www.kuzaanstad.nl/ 
Stadskanaal en omgeving Kredietunie Veenkolonien & Oostermoer http://dekvo.nl/ 
Gooi en Vechtstreek Kredietunie Gooi & Vechtstreek http://www.kredietuniegooienvechtstreek.com/ 
West Groningen Kredietunie Westerkwartier http://www.kredietuniewesterkwartier.nl/